Květen 2023: co je nového?

03.06.2023

Posledních pár měsíců na web padal prach - škola a další povinnosti měly bohužel přednost, a když už jsem si našla čas na psaní, většinu energie jsem věnovala přípravám vydání svého druhého románu, Když se mnou půjdeš tajgou. Chtěla bych se sem nicméně začít zase vracet - pomalu a nejspíš ne úplně pravidelně, připadalo by mi ale škoda web / blog jako platformu úplně opustit. A čím lepším začít, než krátkým shrnutím toho, co je s mým psaním za poslední měsíc nového!

Když se mnou půjdeš tajgou vychází knižně

Kdo mě sleduje na Instagramu, nejspíš už ví, nicméně proč to nezopakovat 😊: můj druhý román Když se mnou půjdeš tajgou vyšel minulý týden tiskem v nakladatelství MOBA. Historická fantasy z prostředí Sibiře v době ruské občanské války sleduje příběh mladíka Alexeje, který se shodou okolností i vlastní tvrdohlavostí dostane do trablí na břehu jezera Bajkal. A jelikož se píše rok 1918, i malá nepříjemnost se může snadno zvrhnout ve velké nebezpečí. Pomoc přijde od divoženky Ajgyr, příslušnice prastarého a tajemného sibiřského národa, který se lidí vždycky stranil. Společně se vydávají na cestu tajgou, na jejímž konci se má Alexej znovu shledat se svými spolubojovníky. Poznávají svět toho druhého a začínají zjišťovat, že lidé a divoženky toho mají společného víc, než si kdy mysleli. Jenže Sibiří stále zmítá revoluce a Alexeje i Ajgyr navíc pronásledují stíny minulosti. Dokážou jim uniknout? A až se jejich putování nachýlí ke konci, budou vůbec ještě schopni jít si svou cestou, nebo je společně strávený čas už nenávratně změnil?

Jak děj napovídá, můžete se těšit na romantiku uprostřed sibiřské divočiny ❤️ . Kromě ní ale knížka pojednává i o vážných tématech: chaosu občanské války, dilematech vyvstávajících z kolonizace Sibiře nebo o tom, co se může stát, když se setkají dva naprosto odlišné světy a kultury. Pokud vás příběh zaujal, chcete podpořit mé psaní nebo se prostě jen poohlížíte po čtení na léto, Když se mnou půjdeš tajgou je k dostání třeba na e-shopu nakladatelství MOBA. Budu ráda, když mi po přečtení dáte vědět, jak se vám kniha líbila 😊.

Červencová beseda v Brně

A to není všechno - divoženky totiž vyrážejí do světa! Konkrétně ve čtvrtek 13. července do brněnského Café Práh. Setkáme se tam s Ilonou Dobrovolnou a Veronikou Martinkovou, autorkami dalších dvou vítězných románů literární soutěže pořádané nakladatelstvím MOBA, v níž se Když se mnou půjdeš tajgou umístilo. Čeká na vás beseda, autorské čtení a soutěž o tři podepsané výtisky našich románů. Ráda bych, aby bylo možné si na akci knížku i normálně koupit - pokud se to povede, dám rozhodně vědět. Detaily akce najdete na pozvánce. Pokud budete v červenci v Brně, rozhodně se stavte, těšíme se na vás 😊!

Facebookovou událost najdete tady.

Rozhovor v Magazínu M

V měsíčníku mojí alma mater Masarykovy univerzity se mnou v květnu vyšel rozhovor. Pokud se chcete dozvědět víc o tom, jak jsem se k psaní dostala, kde hledám inspiraci nebo jak jde psaní dohromady s mým studijním oborem, najdete ho v květnovém čísle na straně 22. Brňáci si samozřejmě můžou zajít i na některou z fakult MUNI a ulovit si svůj výtisk přímo tam 😏.

Nový projekt...?

Po delší pauze, kdy většinu mého času vyplňovalo studium, se konečně pouštím do většího psacího projektu. Prozatím prozradím jenom to, že půjde o povídky, doprovázet je budou ilustrace a své hvězdné chvíle se konečně dočkají Rita a Fee, jedni z mých nejmilejších hrdinů, o kterých se chystám psát už snad celou věčnost. Teď se konečně našla příležitost! Jste zvědaví? Well, stay tuned for more... 😌😇


To je za květen všechno 😊. Pokud vás zajímají průběžné novinky, sledujte mě primárně na Instagramu, kde jsem nejaktivnější, případně na Facebooku. Když se mnou půjdeš tajgou můžete nechat recenzi i na Databázi knih, kde samozřejmě pořád najdete i moji hororovou prvotinu Uteč, než doroste měsíc.


Krásný začátek léta!


H.