Helena Drdlová

Pocházím z Brna, psaní se aktivně věnuji od roku 2010. Vyrostla jsem na žánru fantasy a většina mých děl se ho tím či oním způsobem stále drží. Mám ráda chytré příběhy, které poskytují nejen krátký útěk z reality, ale ponoukají i k zamyšlení nad světem a námi samými. Za základ kvalitního příběhu považuji dobře propracované postavy - bez lidí to zkrátka nejde. Jedním z mých koníčků je takové hrdiny vymýšlet, pak je pouštět na papír a s láskou jim házet klacky pod nohy...

Uteč, než doroste měsíc je mým prvním delším publikovaným textem. Debutovala jsem v roce 2015 povídkou Máš to v krvi, která vyšla v rámci soutěžního sborníku Divergentczech vydaného nakladatelstvím Cooboo. O rok později se můj příběh v žánru New Weird Morituri silent dostal do online sborníku Prokletí betaverze a ve sborníku Papírová pavučina vyšla tiskem jedna z pohádek z cylindru pojmenovaná Tam ve tmě, jejíž hlavní hrdinové Rita a Fee mě psaním provázejí už hezkou řádku let. V rámci soutěže Cena Karla Čapka mi vyšly texty A38/4 (sborník Mlok 2017) a Pro lepší svět (Kočas 2019). Mým prozatím posledním počinem je povídka A vesmír se rozsvítil, která je zdarma ke stažení na stránkách knihkupectví Dobrovský.

Chcete mě kontaktovat jinak než přes komentář tady na blogu? Pak pište na e-mail h.drdlova(zavináč)seznam.cz. Facebookové stránky blogu najdete tady.