Uteč, než doroste měsíc

NA POČÁTKU BYLO SLOVO, A TO SLOVO BYLO TMA...

Christian byl hodný kluk, který se ocitl ve špatnou chvíli na špatném místě. Takové věci se stávají - a následky bývají tragické. Jenže místo aby jako spořádaná mrtvola hnil v zemi, dostane Christian druhou šanci. Je vržen do světa, jehož pravidla se od toho našeho velmi liší. Do světa, ve kterém je noc dnem a před světlem se prchá, kde sto let není žádný věk a kde vás na vaší lidské lásce nejvíc přitahuje vůně její krve.
A aby toho nebylo málo, krajem se začínají šířit zvěsti o sérii záhadných vražd. Kdosi se toulá tmou a ruší klid mrtvých. Setkat se s ním znamená pohlédnout do tváře samotné noci, a o to stojí málokdo - jenže někteří zkrátka nedostanou na výběr...

Temná fantasy s hororovými prvky vás zavede do lešackého údolí, ospalého místa na samém okraji světa, kde se civilizované prolíná s pohanským a v noci kolem lidských obydlí obcházejí věci, jaké jinak známe jen ze strašidelných vyprávění. Hororové pátrání po vlkodlakovi, při němž se čas do dalšího úplňku neúprosně krátí, se odvíjí ruku v ruce s příběhem o vnitřní transformaci nedobrovolného hrdiny.


UTEČ, NEŽ DOROSTE MĚSÍC JAKO AUDIOKNIHA

Na počátku bylo slovo, a to slovo bylo tma. A v podání Vojtěcha Hamerského a vydavatelství Čti mi! si ho teď můžete poslechnout i namluvené...


DALŠÍ NÁVŠTĚVY LEŠACKÉHO ÚDOLÍ...

Dívka s havraními vlasy: bonusová povídka o Vladimirově minulosti

Zatímco minulost tří členů smečky, Nikolaje, Maledith a Anastázie, je v knize odvyprávěna celá, ta Vladimirova zůstala nakonec jen v náznacích. Odkud pochází její zasmušilý vůdce a jak se stalo, že se ocitl mezi Probuzenými? I na to odpovídá tato povídka.

Jak se psalo Uteč, než doroste měsíc

Dvoudílná esej o tom, jak knížka vznikala, o postavách i o tom, odkud jsem čerpala inspiraci k tvorbě.

Playlist k jednotlivým kapitolám

Inspirace, co poslouchat při čtení...