Když se mnou půjdeš tajgou

Když někdo zachrání život divožence, získá v ní dlužnici. Jenže věci se občas zkomplikují...

Když někdo zachrání život divožence, získá v ní dlužnici. Tak káže zákon Sibiře. Jenže věci se občas zkomplikují. Alexej totiž není žádný rytíř na bílém koni a svých problémů měl dost už předtím, než mu osud přivedl do cesty Ajgyr, mladou divoženku s prořízlou pusou, hlavou plnou snů a očima modrýma jako hlubiny Bajkalu. Píše se totiž rok 1918, nad Ruskem vlaje už několik měsíců rudá vlajka, československé legie táhnou na Irkutsk a zdá se, že dějiny si právě našly cestu i do těch nejzapadlejších koutů Sibiře…

Příběh o putování okolo jezera Bajkal v kulisách ruské občanské války stojí na pomezí historické fantasy a magického realismu. Prostřednictvím hlavních hrdinů se setkává lidský svět zmítaný dramatickými historickými změnami se světem divoženek, v němž se čas měří na staletí a sibiřská magie je stále všudypřítomná.


VYDEJTE SE S MNOU TAJGOU V BONUSOVÝCH ČLÁNCÍCH...

Když se mnou půjdeš tajgou se dotýká řady témat, od ruské revoluce a občanské války přes mytologii sibiřských národů až po fantaskní svět divoženek. Tato otevřená série textů je rozebírá podrobněji a přináší kontext a zajímavosti o tom, co se do knihy nevešlo:


AKCE, NA KTERÝCH SE OBJEVILY DIVOŽENKY